První únorový výsev

Všichni zahrádkáři ví, že není kam spěchat, ale když vás svrbí ruce, tak jak si pomoci? I v únoru už můžeme s předpěstováním začít. Nebo spíš musíme, jestliže chceme mít bohatou úrodu.

Hlavní řeč je o plodinách s dlouhou vegetační dobou, a to celeru a paprikách, které je nutno předpěstovat vždy. Při pozdějším výsevu bychom se také nemuseli očekávané úrody dočkat. A to by bylo nemilé. Takže pokud to nestihneme teď, můžeme si rovnou na jaře dojít sazeničky koupit. Ale nezoufejte, i to je někdy dobrá volba. Prodloužený zimní spánek ještě nikomu neublížil, že?

Ale v březnu to začne už naostro, předpěstování většiny plodin nás nemine. V článku Všechno chce ten správný čas se dozvíte, proč už nikam nespěchám.

V únoru by se měli probouzet hlavně zahradníci se skleníky a fóliovníky. Skleníkoví mágové mají v sezóně určitý náskok a díky tomu mohou lahodou zeleninu sklízet až o měsíc dříve. Už v druhé polovině měsíce mohou okenní parapety zdobit ostatní plodiny, jako jsou rajčata, saláty, kedlubny, květák a brokolice.

Únorové předpěstování dle konečného stanoviště:

Je vám to málo a chcete si počíst? Tady máte rady pro získání zdravé zeleniny.

„Pěstování nemusí znamenat krev, slzy a pot. Pěstuji vitální a zdravé plodiny jen za pomoci vyvýšených záhonů a základních zákonitostí přírody.“ Zajímá vás, proč takto pěstuji? dozvíte se zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.