Proč sazeničky v inkubátoru moc nemorduji:-) Všechno chce ten správný čas…

Sazeničky jsou jako miminka, snažím se je v růstu a ve vývoji neomezovat. Moc časný výsev se mi nikdy nevyplatil!

Když si vzpomenu na mé začátky, to byla sranda. Pamatuji si jak jsem zkoušela pěstovat v ruličkách od toaletního papíru nebo na mé nedočkavé předpěstování sazeniček. Děda mi vždycky řikal, ještě je čas a co myslíte? Neee, mně to přeci bude fungovat, vyklíčím, přesadím, přesadím a dám na záhon. No, nefungovalo, bohužel!

Jak to tenkrát bylo

Byl leden, já celá natěšená, nažhavená, skoupila semínka co šly, ještě že jich neměli víc. Semínka vysela, samozřejmě že všechny, nebudu se žinýrovat, když pěstuju, tak pěstuju. Klíčky byly v cuku letu, to je tedy fofr, hned jsem je šla přepikýrovat, rady kozlíka šikuly se musí poslouchat, o tom žádná. Pod rukama mi tak půlka zhynula neopatrností, zlámala jsem jim stonečky. Ale furt jich bylo dost.

Sazeničky jsem tedy umístila na jižní okno, kde světla mají maximum a tepla tak akorát, no jo, ale sazeničky rostly a rostly, taky bych tak chtěla vypadat, měla jsem vychrtlé, dlouhonohé rostlinky, vyzábliny jedny. Když už si sazeničky začaly překážet, znovu jsem je přesadila, teď to s tim mordovánim rostlinek bylo lepší.

Hrnečku dost

Zbytek, co přežilo odborné přesazování, jsem opět umístila na parapet. Už jsem se modlila a prosila, aby nastal den „D“, kdy konečně dám sazeničky ven, stále dokola křičím hrnečku dost, ale hrneček nic, sazeničky rostly jako divý.

Počasí nám konečně začalo přát, sazenice jsem dala na záhon a opečovávala je. Hlásili mrazíky, tak to pozor! Jsem vybavená, mam netkanou textilii, to zvládneme, ale ano zvládli, ale rostlinky zažily takový šok, že se z toho 14 dní berchaly. Takže moje výsevní urychlení bylo tu tam.

Jasná rada, není kam pospíchat. Vždyť březen nám přinese o 3 hodiny denního světla navíc.

„Pěstování nemusí znamenat krev, slzy a pot. Pěstuji vitální a zdravé plodiny jen za pomoci vyvýšených záhonů a základních zákonitostí přírody.“ Zajímá vás, proč takto pěstuji? dozvíte se zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.