Výsev zeleniny v srpnu

Taky už ve vzduchu cítíte ten přicházející podzim? Konečně se ochladilo a já nabírám další zahrádkářský dech. Popravdě řečeno, jsem už byla rozhodnutá, že nic dalšího vysévat nebudu. To horko mě nějak ubíjelo, ani zahrádka mě moc radosti nedělala. Většina plodin byla neustále povadlá a bez jiskry.

Ale na druhou stranu jsem hodně času prostála v kuchyni, a to je znamení, že se letos zadařilo. Úroda byla a je neuvěřitelná.

Po dalším prozření jsem se tedy do toho pustila a pro podzimní sklizen ještě vysela.

Ředkvičky

V tuto dobu už můžeme začít vysévat ředkvičky, den se krátí. Díky tomu bude plodina tvořit větší bulvy a nebude mít tendenci vykvétat.

Postupnou sklizeň si zajistíme pravidelným týdenním výsevem.

Až nebudete vědět, co s úrodou, šup s nimi do skleničky, v zimě přijdou vhod.

Ředkev

Ředkev by neměla chybět na podzimním hodovním stole, honem s ní do země, ještě stihne dozrát.

Rukola

Rukola je mým oblíbencem, takže si nechci nechat ujít podzimní sklizeň. Teploty by snad měly jít dolů. Na záhon jsem jí tedy vysela, ale její výsevní čas je až do září.

POZOR! Rukola, ředkvičky a ředkev letos ve velkém ohrožení!

Dřepčíkům počasí opravdu nahrává. V hlavní sezóně si hodovali na lichořeřišnici. Doufám, že jim letos odzvonilo. Jsem na ně připravená, snad podzimní poklady uchráním. Žluté lepivé pásky by je měly zastavit a jestli ne, tak na řadu přijde, i když to dělám nerada, netkaná textilie.

Polníček

Polníček je jedna z mála zelenin, která snese mrazíky. Proto si zelené můžeme dopřávat i počátkem zimy.

Špenát

Což takhle dát si v září špenát? Teď nastává jeho výsevní čas.

Salát

Salát je celosezónní zelenina. Také ho můžeme do srpnového výsevu přidat.

Poslední dobou se do všeho musím nutit a hecovat se. Ale už se těším, až budu na podzim držet vymazlené a hýčkané plodiny. Při sklízení se vždy utvrdím v tom, že to, co dělám, má smysl. Jdete do toho se mnou?

„Pěstování nemusí znamenat krev, slzy a pot. Pěstuji vitální a zdravé plodiny jen za pomoci vyvýšených záhonů a základních zákonitostí přírody.“ Zajímá vás, proč takto pěstuji? dozvíte se zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.